DNI MORZA SAIL SZCZECIN 2018 oraz ŚWIATOWE DNI MORZA 2018 – organizatorzy, Żegluga Szczecińska, Urząd Morski Szczecin i Miasto Szczecin zapraszają !!!

Dni Morza Sail Szczecin 2018. Wszystkie drogi prowadzą nad Odrę !!!!

Zaczynamy odliczanie do Dni Morza Sail_ Szczecin 2018. Od piątku 8 czerwca do niedzieli 10 czerwca miasto stanie się ogromnym portem, w którym zacumują jednostki z Polski, Niemiec, Rosji, Finlandii i Szwecji. Żaglowce, jachty, a także okręty Marynarki Wojennej – oto bohaterowie wydarzenia, które na stałe zapisało się w kalendarzu europejskich imprez żeglarskich.
Tradycja Dni Morza sięga 1947 roku. Do hucznych obchodów tego wydarzenia powrócono w latach 60. XX wieku. Przez kolejne dekady imprezy zyskiwały rozmach i zasięg. Parady jednostek pływających, prezentacje okrętów wojskowych, zlot oldtimerów, występy artystyczne, pokazy sztucznych ogni – to tradycyjne atrakcje tego święta, które na nowo przeżyjemy w drugi weekend czerwca.
Dni Morza Sail Szczecin to ciekawe wydarzenia na wodzie i na lądzie. Do miasta zawitają turyści z Polski, Europy, a nawet z innych kontynentów. Przypłynie prawie 40 jednostek. Będą wśród nich prawdziwe skarby, które po prostu należy odwiedzić. Podczas Dni Morza będziemy podziwiać jachty i żaglowce z najpiękniejszych punktów miasta – Wałów Chrobrego, Wyspy Grodzkiej i bulwarów.
Organizatorzy zaplanowali koncerty na scenie głównej na Wałach Chrobrego oraz na scenie szantowo-folkowej na Łasztowni. W ramach tegorocznych Dni Morza odbędą się także festiwale: 2. Family Travel Festival Szczecin 2018, Samba Port Festival vo. 2 i Festiwal Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina.
Będą przygotowane strefy tematyczne, a także stoiska z regionalnymi przysmakami. Wielu mieszkańców i przyjezdnych z niecierpliwością oczekuje też pokazu sztucznych ogni. Na Łasztowni powstanie Strefa Dziecięca z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych. Będzie też strefa food trucków. W okolicach placu na końcu Nabrzeża Starówka będziemy podziwiać wyjątkowe rzeźby z piasku, które zdobyły nasze serca podczas ubiegłorocznego finału The Tall Ships Races.
Wyspa Grodzka znów będzie strefą sportu z atrakcjami dla wszystkich, którzy lubią aktywny tryb życia. Po obu stronach Odry nie zabraknie też wesołych miasteczek i tawern piwnych. Na Wałach Chrobrego powstanie również Jarmark pod Żaglami – będą stoiska z rękodziełami, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami gastronomiczne i handlowe. Turyści znajdą też pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby rzadko spotykane w centrach handlowych.

Płyńcie więc do Szczecina i zacumujcie w sercu miasta. Zapraszamy do wspólnej żeglarskiej zabawy.

Informacje: dojazd i komunikacja, program imprez ŚDM2018

Źródło: zegluga.szn.pl, szczecin.euworldmaritimedaypoland.org, ums.gov.pl

Pobierz: Program „ŚWIATOWE DNI MORZA 2018”.pdf

[mappress mapid=”2″]

Podziel się wiadomością.....