Regaty „Polish Match Tour” powracają na Odrę w Szczecinie…..

W najbliższą sobotę 30 kwietnia na wody rzeki Odry i jeziora Dąbie w Szczecinie powrócą czołowi żeglarze meczowi z całego świata, którzy walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata ISAF podczas regat Double WarmUp Match Race.

W czasie długiego weekendu majowego zostaną rozegrane podwójne czterodniowe regaty, dzięki którym już na początku sezonu zawodnicy będą mogli zdobyć dwa razy więcej punktów Pucharu Świata ISAF, niż w trakcie trwania klasycznych regat match racingowych.

W sobotę regaty odbędą się na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego z bazą w NorthEast Marina Szczecin, nowym porcie jachtowym na wyspie Grodzkiej. Regaty są atrakcją towarzyszącą planowanej inauguracji sezonu w porcie.

Wieczorem planowany jest również koncert na specjalnej scenie ustawionej na środku mariny na wodzie!

– Sobotnie wyścigi będą bardzo widowiskowe i zacięte, akwen jest wąski i będzie sprzyjał wielu kontaktowym sytuacjom w regatach. Match Racing to pojedynki 2 jachtów, jeden na jednego w krótkim 10-15 minutowym wyścigu. Takich wyścigów zobaczymy w sobotę około 30-40 – opowiada kierownik mariny Krzysztof Łobodziec.

Na starcie regat zobaczymy zawodników między innymi z Malezji, Portugalii, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabraknie też licznej polskiej reprezentacji.

Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team) i Patryka Zbroi (Team Bakista) zobaczymy również Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team), srebrnego medalistę Mistrzostw Polski 2015.

Lista Startowa (sternik, kraj, ranking):

1. Przemek Tarnacki POL 24
2. Marek Stańczyk POL 30
3. Patryk Zbroja POL 43
4. Łukasz Wosinski POLLW3 45
5. Nelson Mettraux SUI 57
6. Jeremy Koo MAS 94
7. Felix Jacobsen DEN 120
8. Victor Plitko POL 179
9. Sven Stadel ESP 503
10. Afonso Leite POR 330

Informacja: (miasto)szczecin.eu

Podziel się wiadomością.....