Snajperzy, antyterroryści, policjanci i straż miejska – to narzędzia bezpieczeństwa na The Tall Ships Races.

 

Snajperzy, antyterroryści, policjanci i straż miejska – teren finału regat The Tall Ships Races zabezpiecza blisko 2 tys. przedstawicieli różnych służb. Ustawiono też betonowe zapory na drogach, które chronią przed niekontrolowanym wjazdem na teren imprezy. Przeprowadzane są ponadto wyrywkowe kontrole osobiste.

120 ratowników medycznych czuwa nad bezpieczeństwem podczas regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Jest też dziewięć karetek na Wałach Chrobrego i Łasztowni.

Jak dodaje, do tej pory policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń podczas finału regat.

– Dużo służb mundurowych, bardzo dobrze zorganizowane. – Gdzie się nie obrócić, to wszędzie widać policjanta. – Oglądamy pracę zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ich poświęcenie, trud, oddanie to naprawdę coś wspaniałego – oceniali goście finału regat.

– Oni może nie są widoczni i nikt ich w pełni nie widzi, nie wie, gdzie dokładnie są, ale to jest nasza kuchnia. Szczegółów nie podamy, ale mogę zapewnić, że policyjni antyterroryści są, poza tym wspierają nas koledzy z kraju – mówił Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.

– Jest dobra organizacja, czujemy się bezpiecznie – mówią odwiedzający.

info: media Szczecin, http://radioszczecin.pl

 

Podziel się wiadomością.....