The Tall Ships Races 2017 – wielki finał regat, co nas czeka i jakie atrakcje.

Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017.

Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci finał wyścigu odbędzie się nad Odrą w roku 2017. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego ponownie wypełnią się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłyśnie bielą marynarskich czapek i pasiastymi koszulkami załogantów. Podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu!

Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców w Szczecinie będzie Andrea Bocelli. Artysta wykona swoje największe przeboje w otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli.

Ale to nie wszystko! Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków, przygotowanych przez najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata.

Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Info: http://tallships.szczecin.eu/pl/

CO NAS CZEKA I JAKIE ATRAKCJE PRZYGOTOWALI ORGANIZATORZY:

Pobierz i drukuj: „The Tall Ships Races 2017” program imprez

Piątek, 04.07.2017

Wały Chrobrego

od 8:00-22:00 Powitanie przypływających jednostek
16:00-24:00 Jarmark pod Żaglami

Łasztownia

08.00-22.00 Powitanie przypływających jednostek
09.00-24.00 Festiwal Rzeźby w Piasku
16.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych
16.00-24.00 Jarmark pod Żaglami
16.00-24.00 Wesołe Miasteczka
19.00-23.30 Samba Port Festival

Bulwar Gdyński

16.00-02.00 Scena Chillout

Wyspa Grodzka

 14.00-20.00 Strefa Sportu – turnieje i zabawy sportowe

Plac Adama Mickiewicza

16:00-20:00 Strefa Dziecięca – zabawy, animacje, spektakle, występy zespołów, warsztaty
16.00-20.00 Family Travel Festival

Nabrzeże Wieleckie

 17.00-23.00 Scena na wodzie, koncert zespołów: Dair, Qftry, Stary Szmugler, Jackpot, The Klezmafon (Bulwar Piastowski)

Jana z Kolna

16:00-24:00 Jarmark pod Żaglami
16:00-24:00 Wesołe Miasteczka

Park Żeromskiego

 17.00-01.40 Kino Żeglarskie

 

Sobota, 05.04.2017

Wały Chrobrego

08.00-12.00 Powitanie przypływających jednostek
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

Łasztownia

08.00-12.00 Powitanie przypływających jednostek
09.00-24.00 Festiwal Rzeźby w Piasku
10.00-18.00 Festiwal Orkiestr Dętych
10.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych
10.00-02.00 Festiwal Smaków Food Trucków
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-02.00 Wesołe Miasteczka
14.50 Wypuszczenie gołębi – przy Starej Rzeźni
18.30-23.30 Scena Łasztownia – koncert zespołów Stare Dzwony, Perły i Łotry, Ryczące 20
22.00-23.30 Samba Port Festival

Bulwar Gdyński

10.00-21.00 Gry, animacje, projekcje filmowe w namiocie technologicznym home.pl
12.00-02.00 Scena Chillout

Port Jachtowy

10.00 – 20.00 Przystanek tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

Jana z Kolna

10.00-16.00 Wyścigi drezyn z OT Logistics
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

Pokłady jednostek

 

10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
13.00-24.00 Obchody 25-lecia żaglowca Fryderyk Chopin  (Łasztownia, pokład Fryderyka Chopina)

Scena Główna

19.30 Uroczyste otwarcie Finału Regat TSR
20.00-22.00 Koncert Andrei Bocellego
22.00-22.15 Pokaz sztucznych ogni

Cmentarz Centralny

12.00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”

Wyspa Grodzka

 10.00-22.00 Strefa Sportu – turnieje i zabawy sportowe

Nabrzeże Wieleckie

10.00-20.00 Przystanek tramwaju wodnego (bezpłatne bilety do odebrania w namiocie TT-Line)
15.00-22.15 Scena na wodzie, koncert zespołów: Klang, MuzyKajaka, Nierobbersi, Kraków Street Band, Bleu Bossa, After Blues

Park Żeromskiego

10.00-19.00 Strefa Sportu – Wesołe zabawy i turnieje
11.00-01.40 Kino Żeglarskie

Dziewoklicz

11.00-17.00 Spływ kajakowy dla mieszkańców (wydarzenie towarzyszące)

Plaża Miejska Głębokie

17.00-20.00 Wakeboard dla mieszkańców (wydarzenie towarzyszące)

Plac Adama Mickiewicza

12.00-20.00 Strefa Dziecięca
12.00-20.00 Family Travel Festival

 

Niedziela, 06.07.2017

Wały Chrobrego

16.00 Parada Załóg – Trasa parady: Wały Chrobrego – Teatr Letni
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

Katedra Św. Jakuba

12.00 Msza Święta „Za tych, co na morzu”

Łasztownia

09.00-24.00 Festiwal Rzeźb w Piasku
10.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych
10.00-02.00 Festiwal Smaków Food Trucków
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-02.00 Wesołe Miasteczka
10.30-14.30 Festiwal Orkiestr Dętych
15.00-16.00 Nabożeństwo ekumeniczne – scena
18.30-23.30 Scena Łasztownia – koncer zespołów: Stare Dzwony, Perły i Łotry, Ryczące 20

Teatr Letni

17.00-17.30 Program artystyczny
17.30-18.00 Rozdanie nagród przez STI

Pokłady jednostek

10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
15.00-16.00 Wodowanie książki „Zobaczyć Cape Horn. Czy warto było?” (Fryderyk Chopin – Łasztownia)
16.00-17.30 Uroczystość zmiany portu macierzystego STS Kapitan Borchartd na Szczecin. Uroczystość wodowania znaczka okolicznościowego Poczty Polskiej oraz książki K. Wolnik-Sayny „Przez morze bez kapci” – kapitan Borchatdt.(STS Kapitan Borchardt – Nabrzeże Starówka)

 

17.30-22.30 Koncerty zespołów: Shantażyści, Hard Times, Dominia Żukowska i Andrzej Korcyki (Fryderuk Chopin)

Bulwar Gdyński

10.00-21.00 Gry, animacje, projekcje filmowe w namiocie technologicznym home.pl
11.30-12.00 Orszak literacki – wodowanie statków poezji
12.00-02.00 Scena Chillout

Port Jachtowy

10.00 – 20.00 Przystanek tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

Scena Główna

20.00-22.00 Koncert The Voice of Poland: Rafał Brzozowski, Adam Stachowiak, Sarsa, Damian Ukeje, Andrzej Piaseczny, Anna Karwan, Antek Smykiewicz, Mateusz Grędzińśki, Natalia Nykiel, Afromental

Wyspa Grodzka

 10.00-22.00 Strefa Sportu – turnieje i zabawy sportowe

Plac Adama Mickiewicza

12.00-20.00 Strefa Dziecięca
12.00-20.00 Family Travel Festival

Nabrzeże Wieleckie

10.00-20.00 Przystanek tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)
15.00-22.15 Scena na wodzie, koncert zespołów: Mechanicy Szanty, Perły i Łotry, Ryczące 20, Klang, Shantażyści, Hard Times (Bulwar Piastowski)

Park Żeromskiego

11.00-01.40 Kino Żeglarskie

Plaża Miejska Głębokie

13.00-20.00 Wakeboard dla mieszkańców (wydarzenie towarzyszące)

Opera na Zamku

19.00 Prawykonanie utworu symfonicznego „ODYSSEA” Henriego Seroki (koncert biletowany)

Jana z Kolna

10.00-16.00 Wyścigi drezyn z OT Logistics
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

 

Poniedziałek, 07.07.2017

Wały Chrobrego

10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

Łasztownia

09.00-24.00 Festiwal Rzeźb w Piasku
10.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych
10.00-02.00 Festiwal Smaków Food Trucków
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-02.00 Wesołe Miasteczka
16.00-22.15 Formacja, The Klezmafon, Tonam i Synowie, Emerald

Scena Główna

20.00 Koncert – Radia Zet – Kayah i C-BooL

Bulwar Gdyński

12.00-02.00 Scena Chillout

Port Jachtowy

10.00 – 20.00 Przystanek tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

Pokłady jednostek

10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
17.30-22.30 Koncert zespołów: Arek Wizło i Waldemar Mieczkowski, Shantażyści (Fryderyk Chopin – Łasztownia)

Wyspa Grodzka

 10.00-22.00 Strefa Sportu – turnieje i zabawy sportowe

Plac Adama Mickiewicza

16.00-20.00 Strefa Dziecięca
16.00-20.00 Family Travel Festival

Jana z Kolna

10.00-16.00 Wyścigi drezyn z OT Logistics
10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

Nabrzeże Wieleckie

10.00-20.00 Przystanek tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)
16.00-20.45 Scena na wodzie, koncert zespołów: Klezmafon, Tonam i Synowie, Formacja, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki (Bulwar Piastowski)

Park Żeromskiego

11.00-22.30 Kino Żeglarskie

 

Wtorek, 08.07.2017

Wały Chrobrego

06.00-10.00 Pożegnanie wypływających jednostek
10.00-16.00 Jarmark pod Żaglami

Łasztownia

06.00-10.00 Pożegnanie wypływających jednostek
09.00-22.00 Festiwal Rzeźby w Piasku
10.00-16.00 Festiwal Smaków Food Trucków
10.00-16.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-16.00 Wesołe Miasteczka

Jana z Kolna

10.00-16.00 Jarmark pod Żaglami
10.00-16.00 Wesołe Miasteczka

Wyspa Grodzka

10.00-16.00 Strefa Sportu

Świnoujście – Międzyzdroje

14.00-16.00 Parada jednostek pod żaglami

 

Informacje: http://tallships.szczecin.eu/pl/ , Jakie jednostki i żaglowce przypłyną do nas ?